469 inceleme

1 Yorum

mIRC İddaa botu

admin tarafından 25 Şubat 2015 tarihinde eklendi.

Soccer V1.1 Futbol Canlı Maç Anlatımı ve İddaa Bilgi Botu

Yapımcı: uMuT (Med Cezir)
Yapım Tarihi: Şubat 2013

Sistem Hakkında:
Bot tamamen socket mantığı ile oluşturulmuştur. Bir çok siteden güncel verileri alarak bunları derleyip size sunmaktadır.
Bu nedenle verileri aldığı sitelerdeki yapılan değişiklikler veya editörlerden kaynaklanan sorumluluklar bota atfedilemez.
500 satırın üzerinde kodlama yapılmış, bunun sonucunda 1 canlı maç anlatım sistemi, 12 manuel komutun uygunalabileceği futbol-iddaa bilgi sistemi oluşturulmuştur.

1-Canlı Maç Anlatım Sistemi: Anlatacağı maçları günlük olarak kendisi belirler ve maçların zamanları geldiğinde otomatik olarak anlatmaya başlar ve maçlar tamamlandığında kendisi anlatımı durdurur. Tamamen herşey otomatik olarak gerçekleştirilir, siz bir müdahalede bulunmazsınız.
Canlı maç anlatım kanalı istenirse komutların uygulandığı kanallardan ayrılabilir, bunun için kodlamada yer alan “AYARLAR” başlığındaki canlı maç anlatım kanalı satırının altındaki kanalı değiştirmenizdir.

2-Futbol-İddaa Sistemi: Bu bölümdeki özellikler manuel komutların bota uygulatılması ile çalışmaktadır.
/*** #Spor Kanalında Kullanabileceğiniz Komutlar.
/*** [!.]skorlar Günlük maç skorlarını listeler.
/*** [!.]bulten İddaa bültenini listeler.
/*** [!.]kodlar İddaa bültenindeki maçları ve kodlarını listeler.
/*** [!.]istatistik İddaa da en çok ilgi gören 20 maçı yüzdelik istatistikleri ile listeler.
/*** [!.]favori Dikkat edilmasi gereken favori maçları verir.
/*** [!.]dur Listeleme işlemini durdurur.
/*** [!.]puanlar Süper Lig puan durumu ve fikstürünü listeler.
/*** [!.]yayinlar Günlük spor programlarını listeler
/*** [!.]oran <kod> Bültendeki belirtilen koddaki maçın oranlarını yansıtır. Ör: !oran 333
/*** [!.]skor <kod> Belirtilen koddaki maçın skorunu yansıtır. Ör: !skor 333
/*** [!.]askor <kod> Alternatif aramalar için kullanılabilir.Örnegin gecmiş tarihli maçlar için. Ör: !askor 333
/*** [!.]ara <takımadı> Günlük bültende takım adından kodunu öğrenebilirsiniz. Ör: !ara Galatasaray
Komutların başında isteğe göre “!” veya “.” kullanılır.

Yapılış amacı: Futbol tutkunu olduğum için izleyemediğim maçları takip etmek amacıyla daha önce hiç bir yerde rastlamadığım canlı maç anlatımı sistemini bota uygulatmaya çalışmamla başladı. Bundan sonra ki kısımlar ise tamamen kendimi durduramamam sonucunda sürekli yaptığım güncelleme ve eklemeler sonucunda ortaya çıktı

Paylaşım nedeni: İlk önce botu kendi sunucum için tasalarmış olduğum aSpeRa botuna entegre etme fikrinde idim fakat daha sonra botun yapım sürecinde forumda paylaşmış olduğum Soccer botada entegre etmiş olduğum koda gösterilen ilgi,alaka botuda tamamiyle sizlere sunmama neden oldu.

Nasıl Çalıştıracağım: Aşağıdaki kodların “AYARLAR” başlığında yer alan kısımları(kırmızı renkle belirtilen kısımlar düzenlenmeden bot çalışmayacaktır) üstlerinde belirtilen şekillerde kendinize göre ayarladıktan sonra remotenize atıp /soccerbot komutunu uygulamanız kafidir.

NOT: Botta istenen yerde istenen değişiklikleri yapmak size kalmıştır; yapılan değişiklikerin sistemde meydana getirecegi aksaklıkların sorumlusu sizsiniz.Onun dışında mevcut sitelerde değişiklik olmadığı sürece sorun cıkacağını sanmıyorum, yaptığım denemelere dayanarak.
İstenen yerlerden ismim silinebilir, botu ben yaptım şeklinde beyanda bulunulabilir.Emeğe saygı göstermek isteyenlerden ise ricam “Botun adı” ve “Fullnamesinin” değiştirilmemesidir sadece.

NOT: Botun tüm görüntüleri ekte sunulmuştur. İsteyenler ilk önce inceleyebilirler.

 


Populer Yazılar

Proxy Koruma botu  

Merhaba;
adındanda anlaşılacağı gibi bu bot proxy önlemek ve tor girişlerini biraz olsada azaltmak için hazırlanmıştır. İçeriğindeki alıntı olan kodların isimleri yazılmıştır. Saldırı alan sunucular için ideal bir uygulama. Bazı sunucularda raw mesajlarının pointerleri($1,$2,$3- vs ) değişik olabilir. Bu yüzden
eğer herhangi bir hatayla karşılaşırsanız bu başlık altına yazabilirsiniz.
Bota basit dememin sebebi ise , her mirc scriptinge yeni başlamış olan script coder için anlaşılabilir kod yapısına sahip olmasıdır. Kodlarda herhangi bir karmaşık işlem olmadığı için basit komutlar eklenerek dahada geliştirebilirsiniz.
Bot tarafımca hazırlanmıştır. Kullanımı için /bilgi yazınız.

mIRC Winamp ne dinliyorum eklentisi  

mIRC üzerinden winamp ta dinlediğiniz şarkılarınızı sohbet ortamına taşıyabilirsiniz gerek sohbet ederken ana sayfaya gerekse özel sohbet ederken özelini ze winamp ta parçalar değiştikçe bu parların şarkıcı şarkı ismi olarak karşıdaki kişilerin görmelerine ve o şarkılar üzerinde tartışmalar yada yorumlar hakkında konuşma şansına sahip olabilirsiniz. mircinizde remote kısmına ekleyerek  miricinize /song  komutunu yazınca aktif olacaktır.

Günlük Kısa Burç Yorumu  

Olabilecek en basit haliyle günlük burç yorumu botu .

Burç yorumlarınızı öğrenmek artık çok kolay botu aktif ettiğimiz kanala girip komutları uygulamak yeterli olacaktır.

mirc Helper Addon  

Merhaba arkadaşlar, bir çok serverin help kanallarıyla sıkıntısı olur size küçük çapta yardımı olacağına inandığım bir addon veriyorum bende başka biryerden almıştım LeadeR diye bir arkadaş yapmış, ben biraz daha menü ekledim ve kolaylaştırdım sadece mIRC ekleyin connect olun yeterli. güzel bişey oldu umarım işinize yarar.

Türkçe Mirc indir  

Türkçe Mirc v7.41 chat sohbet programı , siz kullanıcılar için türkçeleştirilmiş , hızlı ve kullanışlı bir mirc versiyonudur.

Türkçe mirc indirmek için aşağıdaki programı yükle linkine tıklayabilirsiniz.

mIRC çok kullanıcı grubu konferanslarda veya bire – bir özel tartışmalarda ya , iletişim paylaşmak , oynamak ya da dünya çapında IRC ağları üzerinde başkaları ile çalışmak için kullanılabilir Windows için tam özellikli Internet Relay Chat istemcisi .

Son Yazılar

Oto Reklam TCL

Otomatik Radyo TCL, veya Daha Farklı Amaçlı Kullanılabilir, Forum Reklamı, Kanal Reklamı, Yönetim Alım, Help Alım Reklamları Gibi.

Geliştirilmesi veya Düşünce Kullanıcıya Kalmış : )

Karşılama Mesajı TCL

Merhabalar,
Aslın da Bu TCL Unreal’den İstenmişti. Ancak TCL Yapımcıları Unrealden Sürekli Make Attırmak Yerine Eggdrop Bota Bu TCL’yi Yazdılar.

Ayrı Ayrı Conf’a Gerek Yok. Tek Bir Bot ve Tek Bir TCL İle İstediğiniz Kanala Göre NOTİCE veya PRİVMSG Attırabilirsiniz.

IRCServices #karantina kanalı oluşturma

İRC Sunucularında sürekli uygulanan #Karantina kanalının faydalı olduğunu düşündüğümüş olmamızdan dolayı bu kanalı oluşturmayı sizlere kodlarla anlatacağım

Rumuzu şifresiz olan kullanıcılara INFO komutunu kısıtlama.

Merhabalar,

Bu düzenlemenin amacı sunucu üzerinde,
Örnek :-> /nickserv info nick ve /chanserv info kanal komutların da çıkan info bilgilerini rumuzu şifresiz olan kullanıcılara kapatmak.

Şifresi Unutulan Nickler İçin Komut

Örnek: AspavA isimli nickin şifresini unuttuğumuz zaman şifremizi bulmamızın en kolay yolu nick kayıt ederken kullandığımız e-mail adresimizdir.

Proxy Saldırıları Engelleme

Bildiğimiz gibi proxy saldırılar genellikle yurt dışı iplerle yapılıyor ve bu saldırıları önlemek için aşşğıdaki kodları unrealircd.conf a ekliyerek sunucunuzu yurt dışına kapatıp proxy saldırılarını engelliyebilirsiniz… Yalnız şu var tam anlamıyla durduramazsınız çünkü bu TR ipli proxyleri durdurmicaktır ama şuda var genellikle yurt dışıdır ipler ve bunu koyduğunuz zaman saldırıyı yabancı ip leri yasakladığınız için enaz zararla atlatırsınız tr ipleride durdurmak için confu geniş tutulmuş BOMP yada Neostatsla birlikte OPSB modulunu kurmanızı öneririm… Eğer yurt dışından giren kullanıcılarınız varsa yazının en son unda verdiğim ikinci kodu okumanızı öneririm

Reklam Önleme Kodu

Bilindiği üzere reklam hoş karşılanmayan ve rahatsızlık verici olup günümüzde hâlâ reklamla Server geliştirmeye çalışanlara karşı size bu kodu sunuyorum.

!ekle Komutu ile Access Ekleme

Komut bilginiz yeni gelişiyorsa veya işinizi kolaylaştırmak için kullanılan bu kod gerçekten işinize yarayacaktır. 

iRC İçin Temel Komutlar

Unreal Server lerinde Kullanılan ve Bilinmesi gerektiğini düşündüğüm bazı komutları sizlerle paylaşmak istedim..
Öncelikle Userler :
Açıklama : Userlerin ( Kullanıcıların ) kullanabileceği pek fazla komut olmasa da kullanmaları gerektiği bazı komutlar da yok değildir. Örnekler ile Aşağıda belirttiğim gibi kendilerini korumaları mümkündür.
( D ) özelden mesaj almanızı engeller. ( /mode nick +D ) şeklinde kullanılır.
( d ) Kanallarda yazılan mesajları görmenizi engeller.( /mode Nickiniz +d ) şeklinde kullanabilirsiniz.( g ) GlobOps ve LocOps mesajlarını görmenizi sağlar. Pek Önerilen bir komut değildir.
( i ) Görünmez kullanıcı (/who ile yapılan aramalarda görünmez.) ( /mode Nickiniz +i ) Şeklinde kullanabilirsiniz.
( m ) /me ve /ame mesajlarının size gönderilmesini engeller. ( /mode Nickiniz +m ) şeklinde kullanabilirsiniz. Bilmeyenler için /me ve /ame mesajları tüm kanallar da aynı anda çıkan mesajlar komutudur.
( p ) /whois ve /who sorgusunda bulunduğunuz kanalları gizler. ( /mode Nickiniz +p ) şeklinde kullanılır.
( v ) Bloke edilmiş DCC mesajlarını görmenizi sağlar.( /mode Nickiniz +v ) şeklinde
kullanabilirsiniz.

Taş, Kağıt ve Makas Oyunu

Taş, Kağıt ve Makas oynamamış birisi yoktur diye düşünüyorum. Karar vermede zorlanınca oynanan bu oyun aynı zamanda arkadaşlar arasında zaman geçirmek için eğlenceli bir oyundur.

Bizde bu oyunu iRC’de botunuzla oynama fırsatını sizlere sunmuş bulunmaktayız.

 

Türk Dil Kurumu Kelime Arama Botu

Sunucu üzerinden bot yardımıyla Türk Dil Kurumu
adresinden söz aramanızı sağlayan bir tcl’dir.
Kullanımı : !tdk <aranacak-kelime>
Doğru Türkçe konuşmaya, kelimelerin anlamlarını
öğrenmeye meraklılar için oldukça kullanışlı bir tcl olduğunu düşünüyorum.

 

Günlük Kısa Burç Yorumu

Olabilecek en basit haliyle günlük burç yorumu botu .

Burç yorumlarınızı öğrenmek artık çok kolay botu aktif ettiğimiz kanala girip komutları uygulamak yeterli olacaktır.

Twitter Addon’u

Twitter Addon’u kullanım amacı kanalda belitmiş olduğunuz nick veya kelimeyi arayıp bizlere sunmaya yarıyor. Twitter’ı iRC ye taşıyan bu addon tarafımızca sizlere sunulmaktadır .

Ata Sözleri Addon’u

Atalarımızın her sözü doğrudur derler ya. Atalarımız ne söylerse gerçekleri ve doğruları söyler.

Bizde iRC ortamlarında doğruları ve gerçekleri bizimle paylaşan bu addon’u sizlere sunuyorum .

Şişe Çevirme Oyun Botu

Gençler arasında yaygın olarak oynanan şişe çevirme oyunu , artık irc de. Şişe çevirme oyun botu ile kullanıcılarınıza değişik zevkli ve farklı bir eğlence sağlayabilirsiniz. Şişe çevirme oyun botu tcl ‘dir.

Oynama Şekli;

!Varim yazarak oyuna dahil olabilirsiniz
!yokum yazarak oyundan ayrılabilirsiniz
!s Seklınde soru !c seklınde cevaplayabilirsiniz

YuzukNET içerisinde 9 Kategoriye , 78 Yazı Yazıldı , 1 Yorum Yapıldı.

YuzukNET içerisinde , 1 Misafir Yazı Okuyor.

YuzukNET Copyright (R) Registed Allowed!

  

Sohbet | Mirc | Rss | Sitemap

Mirc Addon | Mirc Kod | Mirc Bot | Mirc Script | Irc Makale