711 inceleme

1 Yorum

YuzukNET v.Sohbet

admin tarafından 24 Şubat 2015 tarihinde eklendi.

Merhaba sevgili YuzukNET kullanıcıları sizler için hazırlamış olduğumuz YuzukNET v.Sohbet sohbet programının tanıtımını bu başlık altında sizlerle paylaşmak istedik.Google aramalarında chat , sohbet, mirc, mirc indir gibi aramalarda yer alan YuzukNET sohbet odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz sohbet programını 01.02.2015 tarihinden itibaren yayınlamış bulunmaktayız.

YuzukNET  v.Sohbet Özellikleri nelerdir?

Kullanıcı özellikleri : 

renk seçimi : Tamamen Kullanıcıların gözlerini yormamak adına script arka plan rengini özel renk tanımlayarak yapmış bulunmaktayız genel olarak sohbet programlarının renkleri beyaz olduğu için belli bir noktadan sonra gözlerimizi iyice yoruyordu. bu yorgunluğu ortadan kaldırmak için hafif gri renginde bir arka plan yaparak bu yorgunluğu atmış olduk.

icon seçimi : Sohbet programının rengini gri yaptığımız için iconların bir canlılık katmasını istedik, iconlarımızı tamamen pembe göze hitap edecek şekilde ayarlanarak yerleştirdik ve gri tonuna en güzel pembe renginin yakıştığını gördük.

icon kullanımı : iconların işlevleri tamamen kullanıcılara özel olarak yapıldı. sol menüde kişi yada kişileri engelleme özelliği, ekranı temizleme özelliği, özelleri kapatma özelliği ve daha fazlası tamamen buton olarak komut girdisi yapılmadan tıklama ile yapılmaktadır.

yazılar :  Kullanıcıların atılan global, notice yada mesajlarda rahatsızlık duymamaları için  atılan mesajları tamamen statusta topladık böylelikle kullanıcılar sohbetlerini bölmeden devam edebilecekler.

kanal görevlileri : Kanal yöneticilerinin kolaylıkla komut yada herhangi bir klavye tuşuna basmadan uygunsuz nickleri yada rahatsız veren kişileri tek tıklama ile kanaldan uzaklaştırabilirler ve yine tek tıklama ile kanal ekranını temizleyebilirler

yardım görevlileri : Sunucu yardım görevlileri için ayrılmış olan menüde tamamen kullanıcıya yardım verme konusunda kolaylaştırılmış menü ile karşılaşacaktır. bu menüde rahatlıkla kullanıcılara yardım edebileceklerdir.

 Away menü : Kullanıcıların meşgul durumlarında away menüden faydalanabilecekler away menüde hazır olarak kullanılmış olan away mesajlarını isterseniz düzenleyebilirsiniz vede away ol dediğinizde nick inizi hangi nick e geçmesini istiyorsanız belirtebilirsiniz. awaydan geri çıkış yaptığınızda ise nick iniz eski halini alır ve kullanıcılara mesaj atar awaydan geri döndüğünüze dair.

Nick kayıt menü : kullanıcların nick kayıt işlemini yapmaları için komut girmeden online olarak nick kayıt etmeleri sağlandı bu nick kayıt sayfasında isterseniz burç, takım, şehir, yaş gibi özellikleri de nickinize ekleyebilirsiniz ve infonuz da yada whoisiniz de belirttiğiniz gibi bilgileriniz gösterilir.

Log menü : Kullanıcıların geçmişe dair yazışmalarını çıkartmaları için log menü yapıldı ve bu menüde silinmediği sürece bütün loglar bulunmaktadır. isterseniz iptal edebilirsiniz.

Extra menü : Kullanıların sohbet etmelerini biraz eğlenceli hale getirdik extra menüde ne gibi özellikler vardır ?

* Özel clone uyarısı : kişilerin özeline gelen kişilerin birden fazla giriş yapıp yapmadığını kontrol etmek amaçlı bu eklenti eklenmiştir.

* Kanal clone uyarısı : kişilerin kanala girenler arasında birden fazla kişinin giriş yapıp yapmadığını görmeleri için bu eklenti eklenmiştir.

* Seslenme uyarısı : kullanıcıları başka kanallarda yada özelde kelimeler arasında nickleri geçerse kullanıcıları uyarması için bu eklenti eklenmiştir.

* Pingleme : bazı kullanıcıların baglantılarında yavaşlama yada laga girme sorunu kaçınılmaz olabiliyor laga giren yada bağlantısı zayıf insanlara bağlantılarını destekleme amacıyla yapılmış olan bir eklentidir.

* Teşşekür menüsü :  kullanıcıların voice yada op gibi özellikler aldıklarında bu özelliği veren servise yada kişilere karşılık olarak otomatik teşekkür etmesi için bu eklenti eklenmiştir.

* Yazı tipi menüsü :  yazışmaları daha eğlenceli bir hale getirmek için yazı tipleri eklentisi eklenmiştir.

*  MP3 Player : radyo dinlemekten sıkılan kullanıcların extra menüde bulunan mp3 player`e istedikleri kendi müziklerini ekleyerek müzik dinlemeleri için yapılmış olan bu eklentinin kullanımı tamamen kolay ve güzeldir.

YuzukNET v.Sohbet indirmek için Buraya Tıklayınız.

 

 

 


Populer Yazılar

Proxy Koruma botu  

Merhaba;
adındanda anlaşılacağı gibi bu bot proxy önlemek ve tor girişlerini biraz olsada azaltmak için hazırlanmıştır. İçeriğindeki alıntı olan kodların isimleri yazılmıştır. Saldırı alan sunucular için ideal bir uygulama. Bazı sunucularda raw mesajlarının pointerleri($1,$2,$3- vs ) değişik olabilir. Bu yüzden
eğer herhangi bir hatayla karşılaşırsanız bu başlık altına yazabilirsiniz.
Bota basit dememin sebebi ise , her mirc scriptinge yeni başlamış olan script coder için anlaşılabilir kod yapısına sahip olmasıdır. Kodlarda herhangi bir karmaşık işlem olmadığı için basit komutlar eklenerek dahada geliştirebilirsiniz.
Bot tarafımca hazırlanmıştır. Kullanımı için /bilgi yazınız.

mIRC Winamp ne dinliyorum eklentisi  

mIRC üzerinden winamp ta dinlediğiniz şarkılarınızı sohbet ortamına taşıyabilirsiniz gerek sohbet ederken ana sayfaya gerekse özel sohbet ederken özelini ze winamp ta parçalar değiştikçe bu parların şarkıcı şarkı ismi olarak karşıdaki kişilerin görmelerine ve o şarkılar üzerinde tartışmalar yada yorumlar hakkında konuşma şansına sahip olabilirsiniz. mircinizde remote kısmına ekleyerek  miricinize /song  komutunu yazınca aktif olacaktır.

Günlük Kısa Burç Yorumu  

Olabilecek en basit haliyle günlük burç yorumu botu .

Burç yorumlarınızı öğrenmek artık çok kolay botu aktif ettiğimiz kanala girip komutları uygulamak yeterli olacaktır.

mirc Helper Addon  

Merhaba arkadaşlar, bir çok serverin help kanallarıyla sıkıntısı olur size küçük çapta yardımı olacağına inandığım bir addon veriyorum bende başka biryerden almıştım LeadeR diye bir arkadaş yapmış, ben biraz daha menü ekledim ve kolaylaştırdım sadece mIRC ekleyin connect olun yeterli. güzel bişey oldu umarım işinize yarar.

Türkçe Mirc indir  

Türkçe Mirc v7.41 chat sohbet programı , siz kullanıcılar için türkçeleştirilmiş , hızlı ve kullanışlı bir mirc versiyonudur.

Türkçe mirc indirmek için aşağıdaki programı yükle linkine tıklayabilirsiniz.

mIRC çok kullanıcı grubu konferanslarda veya bire – bir özel tartışmalarda ya , iletişim paylaşmak , oynamak ya da dünya çapında IRC ağları üzerinde başkaları ile çalışmak için kullanılabilir Windows için tam özellikli Internet Relay Chat istemcisi .

Son Yazılar

Oto Reklam TCL

Otomatik Radyo TCL, veya Daha Farklı Amaçlı Kullanılabilir, Forum Reklamı, Kanal Reklamı, Yönetim Alım, Help Alım Reklamları Gibi.

Geliştirilmesi veya Düşünce Kullanıcıya Kalmış : )

Karşılama Mesajı TCL

Merhabalar,
Aslın da Bu TCL Unreal’den İstenmişti. Ancak TCL Yapımcıları Unrealden Sürekli Make Attırmak Yerine Eggdrop Bota Bu TCL’yi Yazdılar.

Ayrı Ayrı Conf’a Gerek Yok. Tek Bir Bot ve Tek Bir TCL İle İstediğiniz Kanala Göre NOTİCE veya PRİVMSG Attırabilirsiniz.

IRCServices #karantina kanalı oluşturma

İRC Sunucularında sürekli uygulanan #Karantina kanalının faydalı olduğunu düşündüğümüş olmamızdan dolayı bu kanalı oluşturmayı sizlere kodlarla anlatacağım

Rumuzu şifresiz olan kullanıcılara INFO komutunu kısıtlama.

Merhabalar,

Bu düzenlemenin amacı sunucu üzerinde,
Örnek :-> /nickserv info nick ve /chanserv info kanal komutların da çıkan info bilgilerini rumuzu şifresiz olan kullanıcılara kapatmak.

Şifresi Unutulan Nickler İçin Komut

Örnek: AspavA isimli nickin şifresini unuttuğumuz zaman şifremizi bulmamızın en kolay yolu nick kayıt ederken kullandığımız e-mail adresimizdir.

Proxy Saldırıları Engelleme

Bildiğimiz gibi proxy saldırılar genellikle yurt dışı iplerle yapılıyor ve bu saldırıları önlemek için aşşğıdaki kodları unrealircd.conf a ekliyerek sunucunuzu yurt dışına kapatıp proxy saldırılarını engelliyebilirsiniz… Yalnız şu var tam anlamıyla durduramazsınız çünkü bu TR ipli proxyleri durdurmicaktır ama şuda var genellikle yurt dışıdır ipler ve bunu koyduğunuz zaman saldırıyı yabancı ip leri yasakladığınız için enaz zararla atlatırsınız tr ipleride durdurmak için confu geniş tutulmuş BOMP yada Neostatsla birlikte OPSB modulunu kurmanızı öneririm… Eğer yurt dışından giren kullanıcılarınız varsa yazının en son unda verdiğim ikinci kodu okumanızı öneririm

Reklam Önleme Kodu

Bilindiği üzere reklam hoş karşılanmayan ve rahatsızlık verici olup günümüzde hâlâ reklamla Server geliştirmeye çalışanlara karşı size bu kodu sunuyorum.

!ekle Komutu ile Access Ekleme

Komut bilginiz yeni gelişiyorsa veya işinizi kolaylaştırmak için kullanılan bu kod gerçekten işinize yarayacaktır. 

iRC İçin Temel Komutlar

Unreal Server lerinde Kullanılan ve Bilinmesi gerektiğini düşündüğüm bazı komutları sizlerle paylaşmak istedim..
Öncelikle Userler :
Açıklama : Userlerin ( Kullanıcıların ) kullanabileceği pek fazla komut olmasa da kullanmaları gerektiği bazı komutlar da yok değildir. Örnekler ile Aşağıda belirttiğim gibi kendilerini korumaları mümkündür.
( D ) özelden mesaj almanızı engeller. ( /mode nick +D ) şeklinde kullanılır.
( d ) Kanallarda yazılan mesajları görmenizi engeller.( /mode Nickiniz +d ) şeklinde kullanabilirsiniz.( g ) GlobOps ve LocOps mesajlarını görmenizi sağlar. Pek Önerilen bir komut değildir.
( i ) Görünmez kullanıcı (/who ile yapılan aramalarda görünmez.) ( /mode Nickiniz +i ) Şeklinde kullanabilirsiniz.
( m ) /me ve /ame mesajlarının size gönderilmesini engeller. ( /mode Nickiniz +m ) şeklinde kullanabilirsiniz. Bilmeyenler için /me ve /ame mesajları tüm kanallar da aynı anda çıkan mesajlar komutudur.
( p ) /whois ve /who sorgusunda bulunduğunuz kanalları gizler. ( /mode Nickiniz +p ) şeklinde kullanılır.
( v ) Bloke edilmiş DCC mesajlarını görmenizi sağlar.( /mode Nickiniz +v ) şeklinde
kullanabilirsiniz.

Taş, Kağıt ve Makas Oyunu

Taş, Kağıt ve Makas oynamamış birisi yoktur diye düşünüyorum. Karar vermede zorlanınca oynanan bu oyun aynı zamanda arkadaşlar arasında zaman geçirmek için eğlenceli bir oyundur.

Bizde bu oyunu iRC’de botunuzla oynama fırsatını sizlere sunmuş bulunmaktayız.

 

Türk Dil Kurumu Kelime Arama Botu

Sunucu üzerinden bot yardımıyla Türk Dil Kurumu
adresinden söz aramanızı sağlayan bir tcl’dir.
Kullanımı : !tdk <aranacak-kelime>
Doğru Türkçe konuşmaya, kelimelerin anlamlarını
öğrenmeye meraklılar için oldukça kullanışlı bir tcl olduğunu düşünüyorum.

 

Günlük Kısa Burç Yorumu

Olabilecek en basit haliyle günlük burç yorumu botu .

Burç yorumlarınızı öğrenmek artık çok kolay botu aktif ettiğimiz kanala girip komutları uygulamak yeterli olacaktır.

Twitter Addon’u

Twitter Addon’u kullanım amacı kanalda belitmiş olduğunuz nick veya kelimeyi arayıp bizlere sunmaya yarıyor. Twitter’ı iRC ye taşıyan bu addon tarafımızca sizlere sunulmaktadır .

Ata Sözleri Addon’u

Atalarımızın her sözü doğrudur derler ya. Atalarımız ne söylerse gerçekleri ve doğruları söyler.

Bizde iRC ortamlarında doğruları ve gerçekleri bizimle paylaşan bu addon’u sizlere sunuyorum .

Şişe Çevirme Oyun Botu

Gençler arasında yaygın olarak oynanan şişe çevirme oyunu , artık irc de. Şişe çevirme oyun botu ile kullanıcılarınıza değişik zevkli ve farklı bir eğlence sağlayabilirsiniz. Şişe çevirme oyun botu tcl ‘dir.

Oynama Şekli;

!Varim yazarak oyuna dahil olabilirsiniz
!yokum yazarak oyundan ayrılabilirsiniz
!s Seklınde soru !c seklınde cevaplayabilirsiniz

YuzukNET içerisinde 9 Kategoriye , 78 Yazı Yazıldı , 1 Yorum Yapıldı.

YuzukNET içerisinde , 1 Misafir Yazı Okuyor.

YuzukNET Copyright (R) Registed Allowed!

  

Sohbet | Mirc | Rss | Sitemap

Mirc Addon | Mirc Kod | Mirc Bot | Mirc Script | Irc Makale